Corelli Bisiklet 26 Jant

Corelli Bisiklet 26 Jant dağ bisikletlerini de üretmeye devam ediyor.  Bazı büyük markalar bu ebatta üretimi bıraktılar. Aslında bu durum amatör kullanıcılar tarafından bir fırsat durumunda. Büyük markaların bu jant ebatından çekilmesi ile birlikte Jant, Lastik gibi ekipmanalara da oldukça makul fiyatlara sahip olmak mümkün.

Corelli Bisiklet 26 Jant
Corelli Bisiklet 26 Jant

29 er ve 27.5 ebatlar son yıllarda popüler oldu

29 er ve 27.5 jant ebatları son yıllarda giderek yaygınlaştı. Fakat şunu unutmamakta fayda var dağ bisikletleri uzunca bir süre 26 jant ebatında üretildiler. Profesyonel amatör herkes bu ebatta dağ bisikleti kullandı. Yeni ebatların bir takım avantajları olması ile birlikte bu durumun pazarı genişletmek adına yapılmış bir taktik olduğu da aşikar.

Corelli 26 Jant modellerinde Leone, Grace, Teton, Snoop, Dusty gibi alt modellerde üretim yaptı. Aynı bisikletlerin hem 27,5 hem 29 hemde 26 jant modellerini ürettiler. Şunu da unutmamak lazım ki bazı 26 jant kullanıcıları bu ebattan vazgeçemiyor ve yeni bisikletleri için de 26 jant arayışı içerisine giriyorlar. Aluminyum kadrolu 26 jant bisiklet arayışında Corelli Bisiklet 26 Jant modelleri imdadımıza yetişiyor.

26 Jant Mtb İle Ne Tür Parkurlar Geçilebilir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 26 jant uzunca bir süre tek ebat dağ bisikleti olarak piyasada kaldı. Dolayısıyla 26 jant mtbler ile her türlü parkur aşıldı. Bunun yanında keskin virajlarda manevra yapmak, bisiklete daha kolay hakim olabilmek, dik çıkışları daha kolay çıkabilmek konusunda 26 jant dağ bisikletlerinin avantajlı olduğunu düşünenlerde var.

Bazı Yarışçılar Bile 26 Jant Bisikletten Vazgeçemiyor

Bilindiği gibi 2017 ve 2018 yıllarında Konya da  XCO kategorisinde UCI standartlarında yarışlar düzenlendi.  Konya MTB Cup ismindeki bu yarışları biz de yakından takip ettik. Gördük ki eski mtbcilerin bir çoğu bisikletlerini değiştirmemişler ve 26 mtb ile parkurda efsane teknikler uyguluyorlar.

Başka Markalarda da 26 Jant Mtb Devam Ediyor

Cannondale gibi markaların web sitelerinde 26 jantı görmesek te Trek de halen 26 jant mtblerin yer aldığını görüyoruz. Bunun yanında yerli montaj diğer aluminyum bisiklet modellerinde de 26 jant devam ediyor. Belki de bir süre sonra 26 jantta ısrar eden kullanıcıların ısrarlarına kayıtsız kalmayıp ürün yelpazesinden 26 yı çıkartan üreticiler de tekrar 26 jant üretmeye başlarlar.

Corelli Bisiklet 26 Jant Hakkında bizim söyleyeceklerimiz bu kadar. Corelli Bisikletleri incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

www.sporcupazari.com/corelli-bisiklet

Corelli Bisiklet Yorumları