Yeni Başlayanlar İçin Bisiklet Aksesuarları

Bisiklet sporuna yeni başlayanlar genellikle bir bisiklet aldıktan sonra hazır olduklarını düşünürler. Tabiki bisiklet işin olmazsa olmazıdır. Diğer taraftan bisiklet turalarına çıkarak sportif manada bisiklete binmek için sadece bisiklet yeterli değildir.

Alaska Glacier Bicycle Photo

Bu yazımızda size bisiklet sporu için ihtiyacınız olacak öncelikli ekipman ve aksesuarlardan bahsedeceğiz.

Bisiklet sporunun müzmin problemi lastik patlaması problemidir. Zırhlı lastikler, sıvılı iç lastikler, zırhlar ve patlak sıvıları ile bu işin önüne büyük ölçüde geçilmiş olsa da muhtemelen yeni aldığınız bisikletin üzerinde bunlardan biri olmayacaktır.

https://www.sporcupazari.com/index.php?route=product/search&search=yama

Bu aksesuarlardan biri yeni almış olduğunuz bisiklette olsa bile uzun tıra çıkacağınızda mutlaka iç lastik ve yama seti bulundurmalısınız.

Bununla beraber tamir ve tamir sonrasında kullanmak için sizi yolda bırakmayacak bir de pompa ya ihtiyacınız olacaktır.

https://www.sporcupazari.com/bisiklet-pompalar

İhtiyaç duyacağınız bir diğer aksesuar matara ve matara kafesi olacaktır. Seçeceğiniz her parkurda sık sık çeşme bulamayacağınızdan dolayı suluk da bisiklet sporuna başlayanların mutlaka bulundurması gereken bir aksesuardır.

https://www.sporcupazari.com/bisiklet-suluk-suluk-kafesi

Gece turlarına çıkacaksanız yada turlarınızın akşama uzama ihtimali söz konusu ise mutlaka yanınızda aydınlatma ve fark edilmek için ekipmanlar bulundurmalısınız.

https://www.sporcupazari.com/bisiklet_isiklandirma

Bisikletinizin vidalarının ne zaman gevşeyeceği ya da ne zaman bir arıza ile karşılacağınız belli olmadığından uzun turlarda en çok ihtiyaç duyacağınız ekipmanlardan bir tanesi de çakı alyan takımı olacaktır.

https://www.sporcupazari.com/bisiklet-tamir-bakim-urunleri

Bisiklet zincirleri kullanıma bağlı olarak minimum 5000-10000 km gitmektedir. Fakat zincirinizin nerede kopacağından emin olamazsınız. Eğer almış olduğunuz çakı alyan takımında zincir pensesi yoksa mutlaka yanınızda bir tane de zincir pensesi bulundurmalısınız.

Bu ekipmanları taşımak için sele altı çantanızın olması ve bu malzemelerin her daim burada bulunması da faydalı olacaktır.

https://www.sporcupazari.com/cantalar

Eğer bu ekipmanların tamamı yanınızdaysa mutluluğa pedal çevirmemek için hiç bir sebebiniz yok demektir.

 

Bir cevap yazın