Parmaksız Boks Eldiveni

Parmaksız boks eldiveni  ifadesi ile aranan ürün genellikle MMA eldivenleri olmaktadır. Boks sporunda kullanılan eldivenler müsabaka eldiveni, antrenman eldiveni ve torba eldiveni olarak ifade edilebilirler. MMA eldiveni diye tabir ettiğimiz boks eldiveni ise kafes dövüşü, MMA, UFC gibi isimlerle anılan karma savaş sanatları antrenman ve müsabakalarında kullanılıyorlar.

Parmaksız Boks Eldiveni
Parmaksız Boks Eldiveni

MMA in Popülerleşmesi İle Birlikte

Mixed Martial Arts branşlarının popülaritesinin artması ile birlikte bu branşlarda kullanılan eldivenler boks, kick boks gibi sporlarda da antrenmanlarda lapa ve torba çalışmalarında kullanılır oldu. Bunun teknik açısından bir sakıncası yoktur. Fakat sporcular bu eldivenleri boks eldivenleri ile karıştırarak parmaksız boks eldiveni diye tabir edebiliyorlar.

Dövüş sporlarının en eskilerinden ve en popülerlerinden bir tanesinin boks olması sebebiyle diğer branşların tamamı bu sporlarla alakasız olan kişiler tarafından boks ile karıştırılabiliyor.

MMA özelinde konuşmak gerekirse de MMA müsabakalarının strike yani vuruşlu kısımlarında en başarılı dallardan bir tanesinin boks olduğunu söyleyebiliriz. Yine aynı şekilde Muay Thai ve Kick Boks yapan bir çok sporcu da boks antrenörlerinin eğitiminden geçerek boks tekniklerini geliştirmektedirler. Her ne kadar Kick Boks ve Muay Thai de Dönerek yumruk yada back fist gibi teknikler bokstan farklı olarak yer alsa da pratikte en çok kullanılan el teknikleri yine boks branşındaki yumruk teknikleridir.

Parmaksız Boks Eldiveni

Özet olarak en başta da bildirdiğimiz gibi kullanıların parmaksız boks eldiveni olarak aradıkları eldivenler esasında avuç içleri açık. Grapling dediğimiz boğuşmalarda da kullanılabilecek nitelikteki eldivenlerdir. Bu eldivenlerin vuruş yerlerinde çok az bir dolgu malzemesi yer alır bu da hem sporcunun ellerinin yara olmaması hem de karşı tarafa darbenin azda olsa hafifleyerek gitmesidir.

Bu eldivenlerle yapılan vuruşlar çıplak elle yapılan vuruşlardan pek farklı değildir. Bu sebeple MMA sporcuları dahi antrenmanlarda boks eldivenini tercih edebiliyorlar. Bu eldivenler ise karşılıklı antrenman dışında torba, lapa çalışmaları ve grapling çalışmalarında kullanılabiliyor.

MMA Eldivenleri İçin Tıklayınız.

Boks Eldivenleri İçin Tıklayınız.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak ve sipariş vermek için 0 332 666 00 00 –  0545 55 666 55 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

The Official Website of the Ultimate Fighting Championship® (UFC)