En Pahalı Boks Eldiveni

En pahalı boks eldiveni aramadan önce belki de doğru olan kendiniz için en uygun boks eldivenini aramak olacaktır. Hepimiz şüphesiz herşeyin dört dörtlük olmasını istiyoruz. Ama pahalı her zaman kaliteli anlamına gelmiyor.  Ürünlerin fiyatını üretildiği malzemeler kadar marka değeride belirliyor.

Boks eldiveni konusunda kaliteli bir eldiven istiyorsanız öncelikle boks eldiveniniz deriden imal edilmiş olmalıdır. Bunun yanında büyük markaların muhakkak yaptığı bir takım inovatif çalışmalar olabilir. Fakat aynı özelliklerdeki bir eldiveni marka diye çok yüksek iki katı civarında bir rakama da satın alıyor olabiliriz.

En Pahalı Boks Eldiveni
Boks eldiveni imalatı nerede ve nasıl yapılır

Boks Eldiveni Seçerken Çalıştığınız Branşı da Göz Önünde Bulundurmalısınız

Boks eldivenleri boks kalıbında yuvarlak ve Kick Boks Muay Thai gibi branşlarda kullanmak için yassı kalıplarda imal edilebilirler.  Bunun yanında daha ince boks eldivenleri boks torbası ve lapa çalışması yaparken kullanılabileceği gibi kalın dolgulu boks eldivenleri de karşılıklı müsabaka sparring çalışmalarında uygun olmaktadır.

Başkası için en iyisi olan boks eldiveni sizin için en iyisi olmayabilir. Kendi ihtiyaçlarınızı hoşlandığınız eldiven kalıbını ve tasarımı göz önünde bulundurarak kendiniz için en doğru boks eldivenini seçebilirsiniz.

Kaliteli Boks Eldiveni Size Ne Kazandırır

Spora uzun süre devam eden müsabık bir sporcuysanız zamanla boks eldiveni sizin için sarf malzemesi gibi olur ve zaman içerisinde patlatıp tekrar değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Bu tip durumda deriden imal edilmiş kaliteli bir boks eldiveni aldığınızda alım maliyetiniz yüksek olsa da daha uzun süre kullanarak eldiveni çok daha ucuza mal edebilirsiniz.

Bunun yanında kaliteli boks eldivenleri deriden imal edilmektedir. Deri doğal bir malzemedir ve nefes alabilir. Bu sebeple de eldivenin havalandırma vs gibi durumlarına dikkat ettiğinizde deri eldiven kolay kolay koku yapmayacaktır. Suni deri boks eldivenlerinde ise bakım konusuna çok daha fazla dikkat etmelisiniz. Suni deri boks eldivenleri ucuz  bir ayakkabı gibi çok çabuk koku yapar ve içerisinde bakteri üreyebilir.

Sağlamlık açısından durum hesaplı boks eldivenleri için eskisi kadar kötü değil. Bundan 10 sene kadar önce boks eldivenlerinde kullanılan emitasyon malzemeleri şimdiye göre çok dayanıksızdı. Böylece çok kısa sürede patlıyordu. Şimdi ise deri kadar olmasa da ona yakın sağlamlıkta boks eldivenleri emitasyon malzemeden imal edilebiliyor.

En Pahalı Boks Eldiveni

En pahalı boks eldiveni konusuna marka bazlı bakacak olursak bu konuda everlast, raja, twins, topten gibi markalar yer alacaktır.

www.bokseldiveni.net adresinden boks eldivenleri ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.