2019 Model Corelli Bisikletler

2019 Model Corelli Bisikletler 17-21 Aralık 2018 tarihinde yapılan 2019 bayiler toplantısı ile görücüye çıktı. Geçen seneden devam eden modeller olduğu gibi 2019 sezonuna özel ilave ve geliştirmeler ile modeller bayilere sunuldu.

Sunulan Corelli bisiklet modellerinin ilk bahara kadar parça parça bayilerin elinde olması bekleniyor.

2019 Model Corelli Bisikletler

Elektrik Destekli Corelli Bisikletler

2019 sezon ürünlerinde beklenmeyen hamlelerden bir tanesi elektrik destekli bisikletler oldu. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi elektrikli bisiketler elektrikli scooter tarzında değil, bilinen bisikletlerin elektrikli versiyonu şeklinde tasarlanmış.

Bu bisikletlerin bir kısmı göbekten destekli be bir kısmı ise pedaldan destekli olacak şekilde geliştirilmiş. Farklı kondisyonlarda kişilerle bisikete binmek isteyenler için ideal olduğunu düşündüğümüz modeller. Rahatlıklı 28-30 ortalamaya ulaşabiliyor.

Modelden modele değişmek ile birlikte bazı modellerde ayak ile pedala uygulanan kuvvet yüksek olduğunda elektrik desteği azalarak hem yakıt tasarrufu sağlanıyor hem de sportif anlamda kullanıma izin veriyor.

Corelli Elektrikli Bisiklet

 

Corelli Snooplar 2019 da çok Başka

Öncelikle daha önceki senelerde satışı yapılan Corelli Snoop  1 ve 2 serisi devam ediyor. Fakat bu bisikletlerin orta göbek (bottom braket) ve ön arka göbeklerinde yapılan iyileştirmeler gözden kaçmıyor.  Bisiketlerde müşterilerden alınan geri dönüşler neticesinde arıza miktarını minimuma indirecek şekilde bir takım değişiklikler gerçekleştirilmiş.

2019 Model Corelli Snoop
2019 Model Corelli Snoop

29 er Snoop Bisiketler

Bilindiği üzere Snoop 1 ve 2 serilerinde 20, 24, 26 ve 27,5 jant seçenekleri mevcuttu. Yeni çıkartılan Snoop 3 ve Snoop 4 serilerinde bunlara ilave olarak 29 er modellerinde yer aldığını görüyoruz.

Snoop 3 ve 4 de Ne Gibi Yenilikler var

Corelli Snoop  serisi Corelli Bisikletlerin en çok aranan modellerindendir. Öyle olmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Snoop 3 ve Snoop 4 serisi bisikletlerde teknik özelliklet ve 29 er jant seçeneği dışında kadro yapısında da değişiklikler yapılmış.  Alın borusu tabir ettiğimiiz (head tube) kalınlaştırılarak daha güçlü bir hale getirilmiş. Aynı zamanda arka çatal boruları da yuvarlak formda değil hidroformed dediğimiz daha dayanıklı bir biçimde üretilmiş. Ayrıca Snoop 3 ve 4 serisinde kullanılan maşalarda 1 ve 2 serisindeki amortisörlere göre daha kalın ve dayanıklıdır. Tüm bunlar bisikletin genel kalitesi noktasında ciddi farklılıklar ortaya koyuyor.

Bir diğer değişiklik ise 4 serisinde kullanılan 8 li ruble. Bu ruble ile birlikte Corelli Snoop serisinde ilk kez 24 vites alternatifi üretilmiş oluyor.

Corelli Snoop 4.3 ve Corelli Snoop 3.4 serileri bu bisikletlerin ilk 29 er modelleri olarak piyasaya çıkıyor. Snoop 4.3 de disk fren ve 24 vites seçeneği sunulurken Snoop 3.4 ise V fren ile 21 vites olarak üretilmiş.

Corelli Snoop 3.4
Corelli Snoop 4.3

Corelli Trivor 2019 Serisindeki Değişiklikler

Trivor serisi de corelli de en çok talep gören serilerden bir tanesi. 2019 kataloğunda Trivor 3.0 ın yer almadığını görüyoruz. Bununla birlikte Trivor serisinde görsel anlamda ve teknik özelliklerlde de bir takım yeniliklere gidilmiş.

2019 Trivor 1.0 Güzel Değişiklikler var

Trivor 1 ve 3 serisinde en çok eleştriye sebep olan konulardan bir tanesi kullanılan grip shift vites kolarıydı. Bazı kullanıcılar bu kolları özel olarak istesede Nexus tipi vitesler hariç mandallı tip kollar daha çok tercih ediliyor. Trivor 1.0 da Dacron marka mandallı tip fren vites kolları kullanılmış. Vites geçişleri segmenti bisikletlere göre oldukça kararlı ve kısa sürede gerçekleşiyor.

Şehir Tur Bisikletlerine Güzel İlaveler Yapılmış

2019 Corellilerde çamurluklu ve bagajlı tip şehir tur bisiklerine güzel ilaveler yapıldığını görüyoruz. Corelli geçen sene KR serisi yol bisikletlerinde uyguladığı fren vites kablolarının kadro içinden geçmesi konusunu yeni geliştirdiği şehir bisikletlerinde de uygulamış. Şimdi aşağıda yeni 2019 model Corelli şehir tipi bisikletlerden bahsedeceğiz.

Corelli Prestige 28″ Alfine 8 Vites

İsminden de anlaşılacağı üzere corelli prestige  bisikletlerde Shimano Alfine Serisi kayışlı tip çekiş sistemi kullanılmıştır. Hidrolik disk frenli bu bisikletin kadro açıları ve kadro biçimi de oldukça şık  gözüküyor.  Bisiklette kullanılan Continental Aynakol da dikkat çeken özelliklerden 53 cm kadro kullanılan bisiklet Türk Erkeğinin ortalama boyuna uygun olarak üretilmiş. Kadronun içerisinden geçen vites ve fren kabloları da dikkat çekenn detaylar arasında yer alıyor.

 

Corelli Swan 28″ Nexus 7 Vites Şehir Bisikleti

Nexus 7 li vites seti kullanılan bu bisikletimizde fren sistemi olarak da Nexus roller (göbekten fren) sistemi kullanılmıştır. Arası açık kadro yapısı kolay binilip inilmeyi sağlarken sade beyaz tasarımı da oldukça asil bir görünüm ortaya koymaktadır. Bu bisikletimizin kadro boyu 50 cm olarak tasarlanmış olup bu da bayan kullanımı için uygun bir kadro boyudur. Bu bisiklet modelinde de 2019 da çıkan diğer şehir bisikletleri gibi fren vites kabloları kadro içerisinden geçmektedir. Bisikletimizin elektrik ihtiyacı ise ön tekerde kullanılan dinamolu göbek ile sağlanmaktadır.

Corelli Swan
Corelli Swan Bayan Şehir Bisikleti

Corelli Mystic 28″ V Fren Erkek Şehir Bisikleti

Mystic modelinin en dikkat çeken özelliği kullanılan Shimano Acera çekiş sistemi diyebiliriz. 24  Vites olan bisikletimizin kadro görünümü de oldukça kibar ve estetik duruyor. Bisiklette kullanılan aynakol muhafazası hem farklı bir görünüş ortaya koymuş, hemde bu sayede günlük kıyafetleriniz ile bisiklete binme imkanı sağlıyor. V Fren sistemi ve çekiş sistemi ile oldukça pratik hafif spor şehir modunda bir bisiklet olmuş.  Bu bisikletimizde de Corelli Prestige modelinde olduğu gibi 53 cm kadro kullanılmıştır. Çamurlukları bagajı ve aydınlatma sistemi ile hem şehir içi hemde uzun turlarda ideal bir bisiklet modeli diyebiliriz. Biz çok beğendik sizinde beğeneceğinizi umuyoruz. Corelli Mystick bisikletimizin ön teker göbeğinde bulunan dinamolu yapı sayesinde bisiklet aydınlatma için ihtiyaç duyduğu elektriği kendisi üreterek dışarıdan bir enerji kaynağına ihtiyaç duymaz.

Corelli Mystick
Corelli Mystick Erkek Şehir Bisikleti

Corelli Alize 28″ Bayan Şehir Bisikleti

Corelli Alize bayan şehir bisikleti 24 vites seçeneğine sahip ortası açık kadro modelinde oldukça modern bir şehir bisikleti izlenimi ortaya koyuyor. Tam kapalı zincir muhafazası  çekiş sistemi aydınlatması ve 15.100gr ağırlığı ile bayanların tercih edebileceği bir model olmuş. Swan modelinde olduğu gibi Corelli Alizede de 50cm lik bir kadro tercih edilmiş. Bagaj, çamurluk, aydınlatma gibi tüm şehir gereksinimlerini karşılayan bisiklet ağırlığı ile de sınıfında oldukça iddialı bir bisiklet modeli. Bisikletin ön teker göbeğinde kullanılan Shimano marka dinamolu yapı Corelli Alize’nin elektrik ihtiyacını karşılayarak aydınlatma için dışarıdan enerjiye ihtiyaç duymamaktadır.

Corelli Alize Şehir Bisikleti
Corelli Alize Bayan Şehir Bisikleti