Ünlü Dövüşçüyü Gasp Etmek İsteyen Adam Tanınmaz Hale Geldi!

Brezilya da dövüş alanında kazandığı başarılar ile bilinen UFC dövüşçüsü Polyana Viana kendisini gasp etmek isteyen adamı gasp yaptığına pişman etti. Rio de Janeiro’daki evinin önünde yanına yaklaşarak silah olarak kullandığı karton ile parasını ve telefonunu isteyen adama dövüş alanında sergilediği başarılı taktikler ile haddini bildirdi. Suç oranının oldukça yüksek olduğu bilinen Brezilya da bu olay tüm halkın ilgisini çekti ve herkes Polana Viana’ya destek oldu. Gaspçı ile yaşadığı talihsiz olay hakkında

“Bana çok yakın mesafede duruyordu. Düşündüm ki, eğer gerçekten silahı varsa bana nişan alması için fazla imkanı yok. Ardından iki yumruk atıp bir de tekmeyle savuşturdum. Yere düştükten sonra üstüne çıkarak boğazından yakaladım. Ardından ‘şimdi polisi bekleyeceğiz’ dedim diye açıklama yapan Brezilyalı sporcu kendi öcünü aldıktan sonra saldırganı polis karakoluna götürerek teslim etti.


Ultimate Fighting Championship’ın kısaltması olan UFC ABD’de dövüş sanatlarını ve organizasyonları düzenleyen bir şirkettir. Dünyanın önde gelen dövüşçülerine sahip olan şirket dünyada dövüş sporunda ilk sıralarda yer almaktadır. UFC ilk etkinliğini 1993 tarihinde yapmıştı. 1993’ten günümüze kadar çeşitli etkinlikleri organize eden şirket dünyanın en en etkili spor sporlarını belirleyerek dövüşün bir sanat olduğunu kanıtlamaktadır. Gaspçı ise bu denli büyük bir şirkette dövüşçü olan Polyana Viana’ya bulaşmakla hayatının hayatısını yapmış durumda. Üstelik silah yerine bir karton parçası ile Viana’yı korkutmaya çalışarak hedefisini ne kadar küçümsediğini göstermiştir. Polyana tüm gasp iledilenlerin hıncını bu gaspçıdan almışa benziyor.