Kick Boks Sokakta İşe Yarar Mı?

Kick boks, dövüş ve mücadele sporlarının başında yer almaktadır. Kick boksa başlayacak olan kişilerin aklında hep ‘kick boks sokakta işe yarar mı, bana zarar vermek isteyen birini kick boks ile etkisiz hale getirebilir miyim’ tarzında sorular vardır. Bu soruların cevabı kesinlikle evettir. Çünkü dövüş ve mücadele sporlarıyla ilgilenen biri ile ilgilenmeyen biri arasında büyük bir fark vardır. Kick boksta dövüş ve savunma teknikleri detaylı bir şekilde öğrenilse de düzenli bir şekilde spor yapan herkes, yapmayan kişilere göre daha kuvvetli, çevik ve atik olacaktır. Bu da sokakta herhangi bir saldırıya uğradığında kişinin kendisini savunabilmesini sağlayacaktır.

Son zamanlarda kick boks tekniklerini hayatının herhangi bir yerinde uygulayan pek çok kişi ile karşılaşıyoruz. Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir kadını taciz eden kişiyi alt eden kick boks antrenörü Coşkun K.

Kick Boks Bilgisi ile Tacizciyi Alt Etti!

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de talihsiz bir olay yaşandı. Bir markete giden ve alkollü olduğu iddia edilen şahıs, market çalışanı kadını taciz etti. Oldukça zor anlar yaşayan kadının yardımına ise markete komşu olan spor salonunun işletmecisi ve kick boks antrenörü Coşkun K. yetişti. Tacizciyi tek yumruğu ile yere düşürüp sürükleyerek marketten dışarı çıkartan kick boks antrenörü ‘İnsanlık görevimi yaptım’, dedi. Olay meydana gelmeden önce tacizci, markete defalarca gitmiş ve sözlü tacizde bulunmuştu. Yaşanan bu olay, tüm tacizcilere ders niteliğindeydi.

Geçtiğimiz günlerde Brezilya’da da benzer bir olay yaşandı. Kendisini gasp etmek isteyen hırsızı pişman eden Brezilyalı ünlü dövüşçü Polyanna Viana pek çok kişiye örnek olacak bir olaya imza atmıştı. Yaşanan tüm bu olayların kick boks sporuna başlamak isteyenlere ilham, tacizci ve gaspçılara da ders niteliğinde olmasını temenni ediyoruz. Brezilyalı dövüşçü Polyanna Viana ile ilgili yazımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz. https://sporcupazari.com/blog/unlu-dovuscuyu-gasp-etmek-isteyen-adam-taninmaz-hale-geldi/