Çocuklar İçin Boks Eldiveni Seçimi

Boks eldivenleri mücadele sporlarının bir çoğunda kullanılan ama ilk kullanıldığı branş olan bokstan ismini alan spor ürünüdür. Çocuklar İçin Boks Eldiveni Seçimi ailelerin en çok zorlandığı alanlardan bir tanesidir. Özellikle ürünler internetten temin edecekseniz  bu konu daha da önem kazanıyor.

Boks eldivenlerinde oz tabir edilen bir kavram vardır. Bu kavram esasen eldivenin ağırlığını ifade etmekte olup aynı zamanda büyüklüğü ile ilgili de etkili olmaktadır. Markaların kalıp yapılarına göre de eldivenlerin kalıpları değişmektedir.

Çocuklar İçin Boks Eldiveni
Çocuklar İçin Boks Eldiveni

Boks Eldivenlerinde Oz Kavramı .

Yetişkinler için 10 oz müsabaka ebatı kullanılırken antrenmanda tercihen daha büyük eldivenler kullanılabilmektedir. Bunun sebebi büyük eldivenlerle hem antrenman rakibine daha az zarar vermek hem de aynı zamanda ağır eldivenlerle kuvvette devamlılık antrenmanı yapmaktır.

Çocuklar İçin Boks Eldiveni

Çocuklarda ise 4-6 yaş arası 4 oz 6-10 yaşlarına kadar 6 oz daha büyük yaşlarda ise 8 oz boks eldiveni tercih edilebilir. Bu durum eldivenin kalıbı ve çocuğumuzun gelişimi ile de alakalı bir konudur.Fakat boks edivenleri bir çorap yada eldiven gibi ele sıfıra sıfır oturan ürünler olmadığından ebat konusu çok ciddi problemler oluşturmamaktadır.

Burada önemli olan konulardan bir tanesi de çocuklar için boks eldiveni altına bandaj sarma konusudur. Boks eldivenlerini bandaj sarmaksızın kullanmamalısınız. Bu durum bilek ve parmakların eklem noktalarında problem oluşturabilecektir. Çıplak elle yumruk atmaya kıyasla boks eldiveni ile yumruk atmak ve tekniği öğrenerek daha sert yumruklar atmak eklemlere binen yükü artıracaktır. Boks eldiveninin altına bandajı nizami olarak sarmak sakatlık riskini azaltacaktır. Bununla birlikte bandajın teri emmesi de boks eldiveninin daha uzun süreli kullanımına yardımcı olacak faktörlerden bir tanesidir.

Eğer ki çocuklar için boks eldiveni oz seçimi ile ilgili tereddütünüz olur ise bizimle irtibat kurmaktan çekinmeyiniz. Çocuklar için boks eldiveni konusunda sporun içinden gelen personelimiz size yardımcı olacaktır.

0 332 666 00 00 – 0545 55 666 55 Numaralı telefonlardan bilgi@sporcupazari.com adresinden tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Astana Boks Eldiveni

Web sitemiz www.sporcupazari.com adresinden de eldiven çeşitlerine bakarak karar verebilirsiniz. Astana kendi markamız olur Türkiye de imal edilmektedir. Astana marka boks eldivenleri fiyat performans açısından başarılı boks eldiveni çeşitleridir.

Türkiye Boks Federasyonu Web Sitesi