Boks Eldiveni Nasıl Seçilir

Bilindiği gibi Boks, Kick Boks, Muay Thai, Wushu gibi tam temaslı sporlar yapıyorsanız boks eldiveni  bandaj ile birlikte sizin ihtiyacınız olan birinci üründür diyebiliriz.

Boks eldiveni seçerken spora ne kadar zamandır devam ettiğiniz, veya sporu ne anlamda devam ettireceğiniz önemlidir.

Boks Eldiveni Modelleri

Günümüzde ne yazık ki iş ve okul hayatının yoğunluğu ve teknolojinin cazibesine kapılarak hareketsiz kalmak sebebiyle spora başlayarak kısa sürede bırakanların oranı oldukça yüksektir.

Eğer sizde kendinize sporda devamlılık konusunda güvenmiyorsanız öncelikle en iyi boks eldivenini aramadan önce kendinize ve bütçenize uygun ve hakkını verebileceğiniz boks eldivenini almanız mantıklı olacaktır.

Bu anlamda spora yeni başlamışsanız ve bütçe konusunda çok rahat değilseniz PU yada suni deri tabir edilen tarzda boks eldiveni ile spora başlamış olmanız mantıklı olacaktır. PU boks eldivenleri de kendi içlerinde farklı özelliklere ve farklı dayanıklılıklara sahip olurlar ama şunu unutmamak gerekir ki PU boks eldiveni hiçbir zaman deri boks eldiveni kadar sağlam olmayacaktır.

BOKS ELDİVENLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Boks Eldiveni Siparişi vermek için 0 332 666 00 00 – 0545 55 666 55 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Boks eldivenlerini www.sporcupazari.com adresinden Kredi Kartı, Kapıda Ödeme ve EFT ile satın alabilirsiniz.

adibt02-boks-eldiveni-1000x1000[1]

Bununla beraber dikkatli ve özenli kullanmadığınız havalandırmasına dikkat etmediğiniz takdirde PU boks eldiveninde belli zaman sonra koku problemi ile karşılaşacaksınız.

Deri boks eldivenleri ise oldukça sağlamdır ve doğal bir malzeme olması sebebiyle suni deri (pu) boks eldivenlerine göre çok zor koku yaparlar.

Eldivenin üretildiği materyalle ilgili bilgi verdikten sonra kalıbıyla ilgili de biraz bilgi verelim. Boks eldivenlerinin bazıları yuvarlak bazıları ise yayvan kalıba sahip olurlar. Yuvarlak kalıplı boks eldivenleri ile sarılma ve atma gibi hareketler zor olacağından Muay Thai ve Wushu gibi branşlarda pek tercih edilmezler.

Yuvarlak kalıplı boks eldivenleri ise genellikle Kick Boks ve Boks gibi sporlarda kullanılırlar.

Diğer bir konu ise eldivenin kaç oz olacağıdır. Oz bir ağırlık birimi olup eldivenin ağırlığını ifade eder. Tabi bu ağırlık ile birlikte eldivenin hacmi ve büyüklüğü de değişmektedir.

Genellikle müsabakalarda 10 oz boks eldiveni kullanılır. Yalnız antrenmanda kendi kilonuzu da göz önünde bulundurarak daha büyük eldiven alırsanız hem rakibinize fazla zarar vermemiş hem de küçük de olsa ağırlıkla çalışmış olursunuz.

Eğer eldiveni antrenman değil müsabaka amaçlı düşünüyorsanız yada hem antrenman hem de müsabaka da kullanacaksanız.

Kick boks için WAKO boks için AIBA onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu durumda Wushu branşında eldiven renkleri Kırmızı ve Siyah, Kick Boks, Boks ve Muay Thai dallarında ise Kırmızı ve Mavi renkte olacaktır.

Adidas Ultima Wako Boks Eldiveni
Adidas Ultima Wako Boks Eldiveni

Adidas Aiba Onaylı Boks Eldiveni

Boks eldiveni modelleri online alışveriş
Boks eldiveni modelleri online alışveriş

Bir cevap yazın