Acemi Taekwondo Elbisesi

Acemi Taekwondo elbisesi tabiri adından da anlaşılacağı gibi yeni başlayan sporcular için tasarlanan elbiselerdir. Bu elbiseler fazla gösterişli olmazlar. Tabiri caizse taekwondo be diğer mücadele sporlarında spora yeni başlayan sporcular ile tecrübeli sporcular arasında usta çırak ilişkisi vardır. Bu kültürden dolayı yeni başlayan sporcuların çok gösterişli elbiseler giymeleri abes karşılanabilir. Acemi taekwondo elbiseleri de bu anlamda hazırlanan taekwondo branşında kullanılacak en sade elbiselerdir.

Acemi Taekwondo Elbisesi
Acemi Taekwondo Elbisesi

Acemi Taekwondo Elbiseleri Ekonomiktir

Acemi taekwondo elbiselerinde nakış, ekstra şeritler gibi bir takım aksesuar ve özellikler olmadığı için alım maliyeti de düşüktür. Genellikle bu spora çocuk yaşlarda başlanıldığından elbise kısa süre sonra kullanılamayacak kadar küçük kalabilir. Bu sebeple de çok pahalı elbiseler tercih edilmezler. Satışını yaptığımız acemi taekwondo elbiseleri de ihtiyacı karşılayacak nitelikte elbiselerdir. Yüz güldürmeyecek harcıalem ürünlerin satışını prensip gereği yapmıyoruz.

Acemi Taekwondo Elbiseleri Beyaz Yaka Üretilirler

Beyaz kemer saflığı temizliği ifade eder. Yeni başlayan sporcular beyaz kemer derecesindedirler.  Zaman içerisinde farklı renklerde kemerleri aldıktan sonra kırmızı siyah (pum kemer) ve siyah kemer derecesine ulaşırlar. Bu seviyedeki sporcular en üst düzey sporculardır. Salonda da diğer sporcuların ustası hocası pozisyonundadırlar. Bu sporcularda siyah yada yada pum yada (kırmızı-siyah) elbiseler kullanılır fakat Acemi Sporcuların elbiselerinde beyaz yaka tercih edilir.

Acemi Taekwondo Elbisesi Spora Başlamanın Hatırasıdır

Uzun yıllar spor yapmış bir taekwondocu eğer ki acemi elbisesini saklamışsa onu evinde odasında aksesuar olarak dahi kullanabilir. Bu elbiseyi görünce spora başladığı zaman ki fiziksel yapısını acemiliklerini hatırlar. Hangi aşamaları katettiğini görerek gelişim sürecini hatırlar.

Acemi Taekwondo Elbisesinde Kumaş Yapısı

Taekwondo branşı tutmalı fırlatmalı bir dal olmadığından kalın kumaşlar acemi taekwondo elbiselerinde pek tercih edilmezler. Acemi elbiselerinde ince kumaşlar tercih edilir. Pumse elbisesi gibi ses çıkartması ve duruşu önemli olan elbiselerde ise kalın ve sert kumaşlar tercih edilir. Bunun sebebi pumse müsabakalarındaki görsel başarıyı artırmaktır.

Kumaş alaşımı olarak ise Pamuk ve Polyester karışık kumaşlar kullanılmaktadır. Sırf pamuk kumaştan imal edilen elbiseler uzun ömürlü olmamakta ve çabucak yıpranmaktadır.

Taekwondo Elbiselerimize bu bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Taekwondo Federasyonu Resmi Web Sitesi

Taekwondo Kemer Sıralaması